Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dotknij Miłosierdzia

Krzyż i ikona Światowych Dni Młodzieży przypłyną statkiem już 21 lutego do Gorzowa Wlkp.

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Również w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbywa się wiele inicjatyw w związku z tymi wydarzeniami. Jedną z nich będzie peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM.

Peregrynacja potrwa od 21 lutego do 5 marca. To duchowa forma przygotowania a zarazem zachęta do uczestnictwa w spotkaniu z Ojcem świętym Franciszkiem w Krakowie. – To bezpośrednie przygotowanie do spotkania z papieżem w Krakowie. Taka peregrynacja odbywa się w każdym kraju, który organizuje u siebie święto młodych – wyjaśnia ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

– Znaki trafią do nas z diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Peregrynacja rozpocznie się w Gorzowie Wlkp. na bulwarze nadwarciańskim. Dlaczego tam? Ponieważ krzyż i ikona przypłynie statkiem symbolizującym łódź Kościoła. Stamtąd wyruszymy na Msze św. do katedry – dodaje.

Znaki te zostały podarowane młodzieży przez św. Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI. W ramach peregrynacji te symbole te odwiedzą wiele miejsc i środowisk w naszej diecezji.

– Papież Franciszek prosił, żeby te znaki wkraczały w życie człowieka i to nie tylko młodego. Dlatego znaki trafią m.in. do szkół i uczelni, więzień czy szpitala. Krzyż i ikona będzie obecny na wielu różnych spotkaniach. Chociażby w Gubinie na polsko niemieckiej drodze krzyżowej, w Słubicach na spotkaniu ekumenicznym, czy w Zielonej Górze podczas obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych, a więc cała mozaika. Wykorzystujemy to, co jest na mapie naszej diecezji, aby tam Jezus mógł wkroczyć w ludzkie życie – tłumaczy ks. Patro.

Rozpoczęcie peregrynacji pod hasłem "Dotknij miłosierdzia" odbędzie się 21 lutego w Gorzowie Wlkp. Na godz. 16.00 przewidziano powitanie krzyża i ikony na Bulwarze nad Wartą, a godz. 16.30 przewidziano początek Drogi Krzyżowej ulicami miasta (katedra), a później o godz. 18.00 Msza św. i czuwanie modlitewne w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego.

Zobacz, gdzie najbliżej swojego domu możesz wziąć udział w peregrynacji. Szczegółowy program: TUTAJ

Młodych na peregrynację zaprasza diecezjalny duszpasterz młodzieży - ks. Robert Patro:

Przygotuj się do Światowych Dni Młodzieży
Krzysztof Król

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama