Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zakochani dla chorych

Jedno jest pewne, wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas nie myślą tylko o sobie!

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i przedszkolaki z zielonogórskiego Zespołu Szkół Edukacyjnych nr 3 odwiedzili, 16 lutego, Dom Dziennego Pobytu na Oś. Pomorskim. Wszystko w ramach akcji „Zakochani dla chorych”.

W tej szkole akacja „Zakochani dla chorych” to już tradycja. O co chodzi? – Po porostu Światowy Dzień Chorego łączymy z Dniem Zakochanych. W ostatni piątek odwiedziliśmy w domach chorych z naszego osiedla. Wolontariusze odwiedzili zarówno do młode, jak i starsze osoby. Każdy z chorych dostał od nas słodki upominek – wyjaśnia Urszula Reder, opiekunka Szkolnego Koła Caritas.

Dziś wolontariusze z SKC odwiedzili Dom Dziennego Pobytu na Oś. Pomorskim. – To także tradycja. Co roku odwiedzamy seniorów i występujemy tam z programem artystycznym. Idą zarówno przedszkolaki, uczniowie ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjaliści – tłumaczy pani Urszula.

– To spotkanie ważne zarówno dla samych seniorów, jak i dla uczniów, którzy też wracają do swoich domów pełni wrażeń. To dla nich ciekawa lekcja – dodaje.

Potwierdzają to uczniowie. – Cieszymy się, że możemy komuś sprawić uśmiech – zauważa Wincent Orłowski.

Wolontariusze już myślą o kolejnych odwiedzinach. – W Wielki Czwartek pójdziemy w odwiedziny do Domu Księży Emerytów. Księży senioriów odwiedzamy także przy okazji Bożego Narodzenia i Narodowego Święta Niepodległości – opowiada opiekunka SKC.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama