Nowy Numer 29/2018 Archiwum

To znaki Jego obecności

Krzyż i ikona - symbole Światowych Dni Młodzieży 22 lutego nawiedziły Drezdenko.

Symbole powitano na placu miejskim, skąd w procesji wierni przemaszerowali do drezdeneckiego gimnazjum. Podczas spotkania z młodzieżą był m.in. czas na modlitwę i śpiew, ale także na wysłuchanie świadectwa oraz obejrzenie filmów dotyczących ŚDM.

- Chciałbym was zaprosić, byście pojechali na ŚDM do Krakowa. To jest niepowtarzalne wydarzenie, którego wam nikt nie zabierze, bo będziecie je mieli w sercu - zachęcał ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

- Ten krzyż to nie są dwie poobdzierane deski, ale to relikwiarz, przy którym trwały na modlitwie miliony ludzi. To jest znak Bożej obecności i Bożej mocy. To jest znak tego, że nasz Pan Jezus Chrystus jest Bogiem życia - dodał.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się m.in. czym są Światowe Dni Młodzieży i dlaczego warto w tym roku pojechać do Krakowa na spotkanie z papieżem i młodzieżą z całego świata.

- Bardzo mi się podoba to spotkanie i cieszę się, że mogę uczestniczyć w takim wydarzeniu. Chciałabym pojechać na ŚDM - powiedziała Roksana Szymańska z Drezdenka.

– Witaliśmy dziś symbole Światowych Dni Młodzieży. Pierwszy raz brałam udział w takim wydarzeniu i bardzo podoba mi się organizacja tego spotkania, bo wiele się dowiedziałam o ŚDM – dodała Ola Sanocka z Drezdenka.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma