Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zadbaj o śpiew w Wielkim Tygodniu

To już ostatni moment, aby zapisać się na warsztaty przed Triduum Paschalnym.

Od ośmiu lat Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie naszej diecezji organizuje warsztaty muzyczno-liturgiczne przygotowujące do posługi podczas Triduum Paschalnego.

Tegoroczne warsztaty odbędą się od 26 do 28 lutego w zielonogórskiej parafii św. Stanisława Kostki przy ul. Obywatelskiej.

- Triduum Paschalne jest najważniejszym świętem chrześcijańskim. Liturgia tych dni domaga się szczególnego piękna, a ważnym elementem kształtującym to piękno jest śpiew, zwłaszcza, że nie grają wtedy instrumenty. Dlatego warto podjąć szczególny trud przygotowania liturgii od strony muzycznej - wyjaśnia ks. Łukasz Parniewski, moderator Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

- Warsztaty kierujemy przede wszystkim do osób prowadzących śpiewy i śpiewających w rozmaitych scholach (zespołach), które podczas Triduum w swoich parafiach będą podejmować posługę muzyczną - dodaje.

Warsztaty te poprowadzą animatorzy Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie naszej diecezji.

- W programie przewidziane są konferencje dotyczące liturgii Triduum Paschalnego ze szczególnym zwróceniem uwagi na stronę muzyczną. Będzie dużo nauki śpiewów odpowiednio dopasowanych do liturgii, które można będzie wykorzystać we własnych wspólnotach parafialnych - wyjaśnia moderator.

Warsztaty rozpoczną się w piątek o 17.00, a zakończą się niedzielną Mszą św. w kościele parafialnym o 12.00.

Zapisy tylko do 24 lutego. Formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: www.kamuzo.net.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama