Nowy numer 43/2020 Archiwum

Lek na cierpienie przejdź do galerii

Chorzy, cierpiący, niepełnosprawni z domów opieki społecznej i domu „Pogodnej Jesieni” adorowali w godzinie miłosierdzia znaki Bożej Miłości.

Do bazyliki w Rokitnie znaki ŚDM przyjechały 25 lutego o godz. 15.00. Krzyż i ikona Matki Bożej stanęły w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Chorzy, cierpiący ofiarowali i przedstawili Miłosiernemu Bogu swoje dolegliwości. Również pracownicy na co dzień pomagający chorym i osobom starszym modlili się za podopiecznych i w osobistych intencjach.

– Właśnie w krzyżu chcemy dostrzegać ulgę, nadzieję i znak zwycięstwa – powiedział ks. Józef Tomiak, kustosz rokitniańskiego sanktuarium.

Chorzy adorując krzyż Jezusa modlili się słowami litanii chorych i wysłuchali fragmentu gdańskiego przemówienia św. Jana Pawła II do chorych.

– To było dla mnie niesamowite nabożeństwo i wyjątkowe przeżycie. Czułam mniejsze cierpienie, niż po zażyciu leków w poradni bólu. Dotykając krzyża, całując go poczułam ulgę, to było niezwykłe duchowe przeżycie. Dziękuję, że cierpiący, niepełnosprawni mogli się modlić przed znakami ŚDM, złożyć Bogu swoje intencje – mówiła Bożena Kułak z Rokitna.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama