Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pozwólmy spotkać się Bogu przejdź do galerii

Są już chętni na wyjazd do Krakowa, a zgłoszenia ciągle napływają. Czuwanie w Międzyrzeczu.

Wieczorem, 25 lutego, znaki ŚDM dotarły do Międzyrzecza. W kościele św. Jana Chrzciciela była Msza św., adoracja i koncert.

Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Bartoszek, kapłan z naszej diecezji, który studiuje w Rzymie.

– Ta peregrynacja to szansa na odkrycie prawdziwego oblicza Boga – zauważa kapłan, który zachęcał gorąco młodzież do wyjazdu na spotkanie z papieżem.

– Trzeba pozwolić Bogu spotkać się. To jest najważniejsze! Dopóki będę trzymał przed Panem Bogiem gardę, to On ma ograniczone pole do dziania. Powtórzę jeszcze raz pozwólmy spotkać się Bogu – dodaje.

Po Mszy św. była się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie każdy mógł podejść do krzyża i ikony. Na zakończenie odbył się koncert rockowego zespołu chrześcijańskiego Fragua. Założył go klaretyn o. Michał Kowalewski. Jak czytamy na stronie internetowej zespołu „nazwa zespołu wiąże się z charyzmatem Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, gdyż »fragua« to po hiszpańsku »kuźnia«, a do kuźni właśnie św. Antoni  Maria Klaret porównywał życie duchowe człowieka”.

To jednak nie jednorazowe przygotowania do wyjazdu na ŚDM w Międzyrzeczu. – Spotykamy się co miesiąc w sobotę na różnych nabożeństwach i spotkaniach organizacyjnych – wyjaśnia ks. Damian Drop.  

– Większość osób jadących do Krakowa uczestniczy również w cotygodniowych spotkaniach oazowych – dodaje.

Obecnie chętnych do wyjazdu jest 40 osób. – Zgłoszenia jednak ciągle napływają – zapewnia ks. Damian.

– Dodatkowo w listopadzie wyjechaliśmy na pielgrzymkę wolontariuszy ŚDM do Krakowa i spotkaliśmy się z Centrum Wolontariatu w Krakowie. Poza tym zachęcamy do wyjazdów inne osoby poprzez różne akcje w szkole i w parafii. Przygotowujemy się również do przyjęcia w Międzyrzeczu 50 osób z Hiszpanii – dodaje.

W spotkaniu wzięli udział kapłani z dekanatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama