Nowy numer 3/2021 Archiwum

Poznałeś Go od tej strony?

Baner Jezusa Miłosiernego z pytaniem: „Poznałeś Go od tej strony?” znajduje się od niedawna na jednej z głównych ulic w Zielonej Górze. To nie inicjatywa jakieś grupy czy wspólnoty, ale dwóch wierzących mieszkańców miasta.

Baner to pomysł Krzysztofa Fechnera i Krzysztof Szymczaka, którzy na co dzień pracują jako kierowcy komunikacji miejskiej. Panowie zdecydowali się za własne pieniądze wynająć powierzchnię reklamową przy ul. Wrocławskiej i zlecić wykonanie billboardu upamiętniającego Rok Miłosierdzia.

- Dużo rzeczy wydarzyło się zanim doszło do realizacji tego pomysłu. W pewnym momencie naszego życia wszystko się zawaliło i nie szło odbudować tego własnym siłami. Na szczęście cały czas był z nami Jezus Miłosierny - podkreśla Krzysztof Fechner.

Zielonogórzanie doświadczyli Miłosierdzia Bożego w swoim życiu i nie chcą zatrzymywać Dobrej Nowiny tylko dla siebie.

- Mamy nadzieję, że ten baner zachęca do refleksji przechodniów i kierowców. Może jakieś ziarnko w sercu ludzi zakiełkuje. Choćby dla jednej nawróconej osoby warto było to zrobić - zauważa  Krzysztof Szymczak .

- Ewangelizacja nie może być skupiona tylko przy kościele, bo dużo ludzi tam nie trafia. Warto do tego celu wykorzystać ulice naszych miast - dodaje.

A jak na akcję reagują zielonogórzanie? Niektórzy przechodzą obojętnie, a inni całym sercem popierają taką inicjatywę. – To świetny pomysł, godny naśladowania. Oby więcej takich pomysłów - zauważa Lesław Barczyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama