Nowy numer 2/2021 Archiwum

44 km nocą z krzyżem

Ekstremalna Droga Krzyżowa to szansa na indywidualne spotkanie z Bogiem.

Po raz pierwszy z Zielonej Góry wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zarezerwuj sobie czas 18 marca!

Trasa będzie wiodła przez następujące miejscowości:  Zielona Góra - Krępa - Cigacice - Mozów - Łochowo - Niekarzyn - Darnawa - Chociule - Świebodzin. 

– Ekstremalna Droga Krzyżowa odpowiada na potrzeby duchowości męskiej. Udział jednak może wziąć każda osoba pełnoletnia, która jest w stanie pokonać nocą 44-kilometrową trasę. Należy podkreślić, że każdy w tej Drodze Krzyżowej idzie na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką dorosłych – podkreśla Sebastian Maślanka, współorganizator.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. o 20.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. – Po drodze będą oczywiście stacje Męki Pańskiej. Miejscem docelowym jest pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Trasa przebiega głównie lasami i polami, tylko miejscami przechodzi przez obszary zabudowane – tłumaczy Cezary Zaleski, współorganizator.

– EDK to szansa na indywidualne spotkanie z Bogiem. To sposób na przygotowanie się do świąt Wielkiej Nocy właśnie w jedną noc. To doświadczenie, które może zmienić życie. To walka z własnymi słabościami, z lękiem. To naśladowanie Chrystusa, który pierwszy przeszedł drogę krzyżową. To trud, który kształtuje charakter – dodaje Sebastian.

W trakcie drogi obowiązuje reguła milczenia. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.

W chwili obecnej do udziału w EDK zgłosiły się 83 osoby.

Na EDK wybiera się Lesław Barczyński z Zielonej Góry. – Dla mnie jest to ogromne wyzwanie. Długie spacery, a tym bardziej bieganie to nie ja. Mam nadzieję, że ten czas zbliży mnie do Jezusa. Chciałbym poczuć chociaż namiastkę tego, co On przeżył idąc na śmierć za nasze grzechy – zauważa zielonogórzanin.

Szczegółowe informacje i zapisy: edk.w.zgora.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama