GN 3/2021 Archiwum

W nas trwa waleczność twoja

Kibice Śląska Wrocław zaprezentowali w derbowym meczu z Zagłębiem Lubin patriotyczną oprawę, nawiązującą do filmu "Historia Roja". Oddali w ten sposób hołd żołnierzom wyklętym.

„Historia Roja. W nas trwa waleczność Twoja” - transparent z takim napisem oraz wielką „sektorówkę” w podobizną Żołnierza Wyklętego, Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja” rozłożyli podczas meczu fani WKS-u.

W ten sposób oddali hołd jednemu z partyzantów antykomunistycznych, bohaterowi filmu Jerzego Zalewskiego „Historia Roja”. Z trybun wybrzmiały głośne okrzyki kilku tysięcy kibiców: „Bóg, honor i ojczyzna”, „Armio wyklęta, Śląsk Wrocław o was pamięta” oraz „Cześć i chwała bohaterom”. Wszyscy razem odśpiewali także cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Poza tym na trybunie B Stadionu Miejskiego przedstawiono jeszcze 3 efektowne „kartoniady” (kibice na trybunie na sygnał podnoszą po jednym kartonie i wszyscy tworzą jakiś obraz). Jedna z nich przedstawiała herb klubu z literami po bokach WŚ (stowarzyszenie "Wielki Śląsk"), pozostałe układały się w litery AS (Ave Silesia) oraz US (Ultras Silesia).

Mobilizacja i oprawy są wynikiem meczu z Zagłębiem Lubin, czyli odwiecznego rywala, z którym Śląsk toczy bój o prym kibicowski i piłkarski na Dolnym Śląsku. W tym sezonie to wrocławski klub gra poniżej oczekiwań i jest poważnym kandydatem do spadku z Ekstraklasy. Tym razem w derbowym starciu uległ 0:2.

Poniżej zobaczcie nagranie z oprawy o "Roju":

Oprawa kibiców Śląska ''Historia Roja''
LechiaKarwiny

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama