Nowy numer 33/2018 Archiwum

Lekcja miłości w Rokitnie

Chcesz dobrze przeżyć Wielki Tydzień? Przyjedź w piątek na Kalwarię Rokitniańską.

W najbliższy piątek, 18 marca, w diecezjalnym sanktuarium maryjnym w Rokitnie już po raz piętnasty odbędzie się nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. W tym roku wpisuje się ono w trwający w całym Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

- Jak co roku włączamy się w działania Kościoła diecezjalnego lub powszechnego. Trwa Rok Miłosierdzia, dlatego rozważania poprowadzą pracownicy oraz wolontariusze diecezjalnej Caritas. Chcemy uczyć się od Chrystusa jak nieść pomoc ludziom potrzebującym, cierpiącym i chorym - wyjaśnia ks. Józef Tomiak, kustosz sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

- Na koniec blisko 5 km drogi po powrocie do bazyliki wszyscy będą przygotowani, aby przekroczyć rokitniańską Bramę Miłosierdzia. Warto pójść tą drogą, aby o wiele głębiej przeżyć Wielki Tydzień - dodaje.

W tym roku w nabożeństwie weźmie udział bp Tadeusz Lityński. Przypomnijmy, że pierwszy raz poprowadził je bp Edward Dajczak.

- W śniegu,  gradzie, słońcu i wietrze szliśmy w grupie 54 osób. Drogę wytyczyłem rok wcześniej, a mój śp. tato Bernard Tomiak zrobił 32 drewniane krzyże. Taki był początek. Od tamtego czasu udało się nam sukcesywnie wybudować kolejne stacje. Dzisiaj jest już ich 28. Do wybudowania pozostały jeszcze cztery - wyjaśnia ks. Józef Tomiak, kustosz sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Program nabożeństwa:

15.00 – Godzina Miłosierdzia w  bazylice
16.00 – Msza św. w bazylice,
17.15 – przejazd autokarami do I Stacji "Wieczernik"
17.30 – XV Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej
21.00 – Przejście przez Bramę Miłosierdzia i Apel Maryjny w bazylice

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich uczestników.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma