Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szkoła dyrektorem stoi

Ewa Rawa nowym Lubuskim Kuratorem Oświaty.

Ewa Rawa została powołana przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską na stanowisko Lubuskiego Kuratora Oświaty. Taki wniosek złożył wojewoda lubuski – Władysława Dajczaka.

– Szkoła dyrektorem stoi – podkreślała dziś Ewa Rawa.

– Pracuję w kuratorium 24 lata i jestem przekonana, że założone przeze mnie zadania wykonamy jak właściwie. Moje priorytety to m.in. odniesienie jakości kształcenia, wychowanie patriotyczne młodzieży i bezpieczeństwo uczniów. Chciałabym zwrócić uwagę na to, że wielu z zadań nie będziemy wstanie zrealizować bez współpracy z rodzicami i związkami zawodowymi. Na tę współpracę jestem więc otwarta – kontynuowała.

Ewa Rawa urodziła się w 1961 roku w Gorzowie Wlkp. Ukończyła studia pedagogiczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studia podyplomowe w zakresie: Organizacji, Zarządzania i Nadzoru Szkolnego (Uniwersytet Szczeciński), Promocji zdrowia (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), Edukacji europejskiej (PWSZ w Gorzowie Wlkp.), Ewaluacji Programów Społecznych (Uniwersytet Warszawski) oraz Systemów Zarządzania Jakością (Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp.).

Nowa kurator pracowała jako nauczycielka w SP nr 13 i w SP nr 20 w Gorzowie Wlkp. Od 1992 roku pracuje w Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. W kuratorium pełniła funkcje wizytatora, starszego wizytatora, zastępcy dyrektora wydziału, dyrektor wydziału, Lubuskiego Wicekuratora Oświaty. Jest nauczycielem dyplomowanym oraz ekspertem wchodzącym w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o stopień awansu zawodowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama