Nowy numer 33/2018 Archiwum

Szkoła dyrektorem stoi

Ewa Rawa nowym Lubuskim Kuratorem Oświaty.

Ewa Rawa została powołana przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską na stanowisko Lubuskiego Kuratora Oświaty. Taki wniosek złożył wojewoda lubuski – Władysława Dajczaka.

– Szkoła dyrektorem stoi – podkreślała dziś Ewa Rawa.

– Pracuję w kuratorium 24 lata i jestem przekonana, że założone przeze mnie zadania wykonamy jak właściwie. Moje priorytety to m.in. odniesienie jakości kształcenia, wychowanie patriotyczne młodzieży i bezpieczeństwo uczniów. Chciałabym zwrócić uwagę na to, że wielu z zadań nie będziemy wstanie zrealizować bez współpracy z rodzicami i związkami zawodowymi. Na tę współpracę jestem więc otwarta – kontynuowała.

Ewa Rawa urodziła się w 1961 roku w Gorzowie Wlkp. Ukończyła studia pedagogiczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studia podyplomowe w zakresie: Organizacji, Zarządzania i Nadzoru Szkolnego (Uniwersytet Szczeciński), Promocji zdrowia (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), Edukacji europejskiej (PWSZ w Gorzowie Wlkp.), Ewaluacji Programów Społecznych (Uniwersytet Warszawski) oraz Systemów Zarządzania Jakością (Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp.).

Nowa kurator pracowała jako nauczycielka w SP nr 13 i w SP nr 20 w Gorzowie Wlkp. Od 1992 roku pracuje w Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. W kuratorium pełniła funkcje wizytatora, starszego wizytatora, zastępcy dyrektora wydziału, dyrektor wydziału, Lubuskiego Wicekuratora Oświaty. Jest nauczycielem dyplomowanym oraz ekspertem wchodzącym w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o stopień awansu zawodowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma