Nowy numer 2/2021 Archiwum

Urzekająca Droga Miłości

Odważysz się podejść do cierpiącego Jezusa jak św. Weronika? Czuwanie dla kobiet już w ten piątek.

Już w najbliższy piątek, 18 marca, o godz. 21.30 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze odbędzie się czuwanie dla kobiet.

Skąd pomysł czuwania dla kobiet? Tak naprawdę w odpowiedzi na męskie wydarzenie, jakim jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. – Nazwa Urzekająca Droga Miłości jest nawiązaniem do Drogi Krzyżowej na której Jezus dał świadectwo Miłości Pełnej, Nieskończonej i Wyzwalającej. Jednak podczas tego czuwania, skoncentrujemy się na tym, aby każda kobieta zachwyciła się pięknem, które jest w niej. Najpiękniejszą i Najdoskonalszą kobietą była Maryja i wpatrując się w nią będziemy szukać odpowiedzi na pytanie: do czego wezwał Ciebie Bóg? – wyjaśnia Iga Mesjasz.

Zaproszone są wszystkie kobiety bez względu na stan i wiek. Będzie rozważanie, konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na pewno nie zabraknie niespodzianek. Wszystko zakończy się około północy. – W Ewangelii Jezus często spotykał się z kobietami, a każde spotkanie miało wyjątkowy i bardzo intymny charakter, każde wyglądało inaczej – zauważa orgabizatorka.

– To, co chcemy zaproponować kobietom, to pewną przestrzeń, w której będą mogły zbliżyć się do Jezusa, tak jak Maria Magdalena, Samarytanka, matka synów Zebedeusza, wdowa z Nain, czy inne, które w spotkaniu z Nim odkrywały swoją wartość i znaczenie – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama