Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ich życiu już nic nie zagraża

Wczoraj, 16 marca o godz. 15.25, na drodze krajowej nr 3 w okolicach Kłobuczyna na Dolnym Śląsku doszło do wypadku busa przewożącego dzieci z Zielonej Góry do Legnicy. W zdarzeniu ucierpiało 15 osób - 13 dzieci, opiekun i kierowca. Ich życiu jednak nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Chłopcy wraz z opiekunem i kierowcą jechali na imprezę sportową.

- Kierujący pojazdem marki mercedes, aby uniknąć zderzenia z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka, skręcił gwałtownie w prawo. Zjechał na pobocze, później do przydrożnego rowu i tam wywrócił się na bok - informuje asp. Miłosz Ilkowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

W wyniku zdarzenia ucierpiało 13 chłopców w wieku 11-13 lat i oraz kierowca i opiekun grupy. Wszystkim poszkodowanym udzielono natychmiastowej pomocy. Dzieci przetransportowano do szpitali, m.in. w Głogowie, Lubinie, Zielonej Górze i Wrocławiu.

- Sześcioro dzieci jest jeszcze hospitalizowanych, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - uspokaja asp. Ilkowski.

W akcji brało udział kilka karetek oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

DK3 była zablokowana przez kilka godzin. Policja nadal wyjaśnia przyczyny wypadku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma