Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pyszne nie tylko jajko przejdź do galerii

Rolady mięsne z jajkiem, mazurki i baby wielkanocne, zupa jajeczna, jaja faszerowane - to tylko kilka świątecznych przysmaków, których można było spróbować podczas XI Jarmarku z Jajem, który odbył się 19 marca w Kosieczynie.

W spotkaniu wzięły udział reprezentacje ośmiu Kół Gospodyń Wiejskich z Darnawy, Dąbrówki Wlkp., Kosieczyna, Nądni, Nowego Kramska, Podmokli Małych, Rogozińca i Stefanowa.

– Ten jarmark to okazja do wspólnego spotkania, ale także konkurs. Mamy jurorów, którzy oceniają poszczególne konkurencje i potrawy. Nie chodzi jednak o zwycięstwo czy rywalizację, ale o dobrą zabawę i możliwość zaprezentowania poszczególnych kół gospodyń wiejskich z Regionu Kozła – wyjaśniła Maria Dobry, sołtys Kosieczyna.

Podczas spotkania, oprócz prezentacji i degustacji pysznych wielkanocnych potraw, były również konkursy i konkurencje sprawnościowe. Uczestnicy musieli m.in. wykonać palmę, ułożyć wielkanocne przysłowie, zaprezentować koszyk ze święconką i jedno wielkanocne danie, które oceniało jury. Nie zabrakło też drużynowych zabaw tj. rzut jajkiem do kosza czy ubijanie piany z białek.

– Jesteśmy już czwarty raz na takim spotkaniu. Dzisiaj prezentujemy nasze świąteczne potrawy. Mamy m.in. pieczone kurczaki, jaja faszerowane, sernik i sałatkę – powiedziały panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stefanowa.

– Bardzo nam się podoba ta impreza, bo jest fajna atmosfera i możemy zaprezentować nasze potrawy. Przygotowałyśmy m.in. jajka z mięsem mielonym i roladki schabowe ze szpinakiem i jajkiem – dodała Iwona Barcka z KGW z Darnawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama