Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zmiana czasu

W wielu świątyniach diecezji o godz. 2 będzie kończyła się liturgia Wigilii Paschalnej i wtedy należy przestawić zegarki na godz. 3.

Warto przygotować się na zmianę czasu, jeśli w Niedzielę Zmartwychwstania będziemy chcieli zdążyć punktualnie na rozpoczęcie procesji rezurekcyjnej. Pamiętajmy, że dzisiejsza noc będzie krótsza. Skrócony zostanie czas snu, ale za to będziemy mogli dłużej, uwzględniając udział w liturgii Wigilii Paschalnej, uwielbiać zmartwychwstałego Chrystusa. Warto wykorzystać tę wyjątkową okazję.

– Faktycznie, jakieś trzy dni temu uświadomiłem sobie, że po powrocie z liturgii paschalnej pozostanie niewiele czasu na sen, bo o godzinę wcześniej trzeba będzie się zerwać na Rezurekcję. Ale to jest przecież ta noc, upamiętniająca zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, dosłownie ta noc będzie krótsza, bo Życie zwyciężyło, Światło pokonało ciemność – powiedział Jarosław Jakubowski z Lubska.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama