Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaufaj Jezusowi

Świętujmy razem Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. 3 kwietnia przyjedź do Świebodzina!

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia, w świebodzińskim sanktuarium odbędą się diecezjalne obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia połączone ze świętem patronalnym diecezjalnej Caritas.

Uroczystościom będzie przewodniczył bp Paweł Socha. Natomiast bp Tadeusz Lityński tego samego dnia spotka się na Jasnej Górze z maturzystami z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, którzy tradycyjnie w tym dniu pielgrzymują do Częstochowy.

Uroczystości w Świebodzinie rozpoczną się pod pomnikiem Chrystusa Króla, skąd o godzinie 12.00 wyruszy modlitewna procesja do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy przejdą w milczeniu przez Bramę Miłosierdzia, a następnie wezmą udział we Mszy św. na koniec której zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Później zaplanowana jest agapa na placu przy kościele.

W związku z diecezjalnymi obchodami Jubileuszu Miłosierdzia bp Tadeusz Lityński skierował do wiernych specjalne zaproszenie.

„W trwającym Roku Jubileuszowym zostaliśmy wezwani przez papieża Franciszka, aby zgłębiać tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Wyrażam wdzięczność wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim, którzy włączają się w czynne przeżywanie Roku Świętego. Dziękuję za pielgrzymowanie do Bram Miłosierdzia otwartych w kościołach naszej diecezji, za odprawione rekolekcje, za sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania, pełnienie uczynków miłosierdzia i podejmowanie choćby najmniejszych postanowień, które kształtują charakter i pozwalają owocnie przeżyć Wielki Post” – napisał do diecezjan bp Lityński.

Biskup podziękował też młodzieży za trwanie na modlitwie podczas peregrynacji Światowych Dni Młodzieży w diecezji oraz podjęte przygotowania do uczestnictwa w spotkaniu z papieżem. Podziękował też wiernym za włączenie się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”.

„Pragnę zaprosić wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie do udziału w diecezjalnych obchodach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia (…) Do wspólnej liturgii w dniu ich święta zapraszam szczególnie wszystkich pracowników, wolontariuszy i sympatyków Caritas, a także rodziców, rodzeństwo i przyjaciół tegorocznych maturzystów z naszej diecezji, którzy tradycyjnie tego dnia pielgrzymować będą na Jasną Górę” – napisał pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Na święto patronalne zaprasza także dyrektor diecezjalnej Caritas - ks. Stanisław Podfigórny:

Jubileuszu Miłosierdzia w Świebodzinie
Krzysztof Król

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama