Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Podejmiesz wyzwanie?

Wystarczy jedna dziesiątka różańca i krótka modlitwa, aby uratować dziecko i jego rodziców.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Kościele katolickim obchodzony jest Dzień Świętości Życia. 4 kwietnia (poniedziałek), w wielu parafiach naszej diecezji, będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca, a także specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, podczas której będzie można złożyć dziewięciomiesięczną deklarację modlitwy, odbędzie się 4 kwietnia (poniedziałek) o 18.30 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Wymownym uczynkiem miłosierdzia dołączonym do podjętej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego może być Twoja pomoc kobiecie w ciąży lub samotnie wychowującej dziecko. Jeśli nie znajdziesz osoby w swoim środowisku, możesz pomóc, wspierając Diecezjalny Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bp. Wilhelma Pluty (szczegóły: dlarodziny.zg.pl).

Diecezjalny duszpasterz rodzin - ks Mariusz Dudka - zachęca do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego:

Podejmij Duchową Adopcję Dziecka Poczętego
Krzysztof Król

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma