GN 3/2021 Archiwum

Grał w piłkę tak jak my

Dziś mija 11. rocznica śmierci Jana Pawła II. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Niwiskach pamiętają o papieżu nie tylko 2 kwietnia.

Od dwóch lat Szkoła Podstawowa w Niwiskich ma swojego patrona, którym jest św. Jan Paweł II. Uczniom i nauczycielom bliskie jest nauczanie papieża i wartości, które propagował. Codziennie, wchodzących do szkoły witają papieskie słowa: „Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”.

- W ciągu roku szkolnego, na korytarzu głównym zamieszczamy gazetki i ilustracje przygotowane przez dzieci, organizujemy konkursy plastyczne i quizy wiedzy dotyczące papieża. Chcemy też ustawić gablotę, w której będą eksponowane pamiątki związane z Janem Pawłem II. W w maju, z okazji urodzin naszego patrona, chcemy zorganizować imprezę środowiskową, na którą zaprosimy również  mieszkańców Niwisk i okolicznych miejscowości oraz władze gminy. Chcemy przybliżyć wszystkim postać św. Jana Pawła II, jego utwory poetyckie i nauczanie, ale także pokazać jakim był człowiekiem - wyjaśnia Małgorzata Koncur, zastępca dyrektora.

- Chodzi o to, by uczniowie poznawali swojego patrona. By znali go, od dzieciństwa aż po pontyfikat. Jan Paweł II jest obecny w naszej szkole każdego dnia. Jest dla nas wszystkich bardzo ważny. Przy okazji omawiania różnych tematów na lekcjach, ale i podczas spotkań, i relacji na korytarzu, w stołówce, czy bibliotece, kiedy nieraz bywają też trudne sytuacje, odwołujemy się do Jana Pawła II i jego sposobu patrzenia na drugiego człowieka - dodaje M. Koncur.

Dla uczniów patron szkoły jest wzorem i autorytetem. Nawet najmłodsi potrafią opowiedzieć, jakim był człowiekiem.

- Papież był bardzo dobry, dużo podróżował, znał wiele języków. Był tolerancyjny, kochał ludzi, szczególnie dzieci. Grał też w piłkę, tak jak my - wymieniają uczniowie SP w Niwiskich.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama