Nowy numer 3/2021 Archiwum

To świadectwo wiary

Miejmy "większą wrażliwość na drugiego człowieka" - pisze bp Lityński.

We wszystkich kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 3 kwietnia zostanie odczytany komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego z okazji Tygodnia Miłosierdzia.

Biskup w komunikacie przypomniał, że Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas i wyraził wdzięczność wszystkim, którzy w diecezji i parafii troszczą się o drugiego człowieka.

„To szczególne świadectwo wiary, do którego zaproszeni jesteśmy w naszej Ojczyźnie w roku 1050 rocznicy Chrztu Polski. Aby zobrazować wielkie dzieło pomocy podejmowanej przez Caritas na terenie naszej Diecezji pragnę zauważyć stołówki dla głodnych, łaźnię i ogrzewalnię z których korzysta miesięcznie około 200 bezdomnych, magazyny rzeczowo-żywnościowe, stacje opieki, czyli odwiedzanie chorych w domach, pomoc doraźną, zakup opału na zimę, zakup leków, pomoc seniorom i biednym rodzinom w opłatach mieszkaniowych, wakacje dla dzieci i młodzieży, czy wreszcie pomoc migrantom i uchodźcom” – napisał w komunikacie biskup.

Ordynariusz przypomniał również, że w Zielonej Górze trwa budowa ośrodka Caritas „Samarytanin”, która ma być wotum wdzięczności za dar świętości i przykład miłosierdzia świętego Jana Pawła II.

„Z serca dziękuję tym wszystkim, którzy tworzą wielką rodzinę Caritas w naszej Diecezji i w poszczególnych parafiach. Jestem wdzięczny kapłanom i wiernym świeckim, licznym darczyńcom oraz dzieciom i młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas. Dziękuję wszystkim wiernym, którzy nie przechodzą obojętnie obok akcji organizowanych przez Caritas” – napisał bp Lityński.

Biskup poprosił także o nieustanną modlitwę za dzieło Caritas. „Niech owocem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia będzie jeszcze większa wrażliwość na drugiego człowieka, która zaowocuje powstawaniem nowych Parafialnych Zespołów Caritas czy Szkolnych Kół Caritas” – zaapelował pasterz diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama