Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wyśpiewali Bożą Miłość przejdź do galerii

Koncert pop - oratorium "Miłosierdzie Boże" odbył się 3 kwietnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie.

Muzyczne rozważania zorganizowano z okazji Święta Miłosierdzia Bożego oraz odpustu parafialnego. Koncert wykonał Zespół Muzyki Sakralnej "Lumen" oraz cztery głogowskie chóry: "Beati Cantores", "Gaudium", "Laudate Dominum" oraz "Za Tobą".

- Każde słowo mówione i śpiewane w tym oratorium pochodzi z Dzienniczka św. s. Faustyny. To opowieść o Bożym Miłosierdziu i duża forma instrumentalno - wokalna z partią narratora. Kierujemy nasz koncert do współczesnego człowieka i chcemy, by ta muzyka była przystępna, dlatego jest to pop - oratorium. Ten koncert to również forma ewangelizacji - powiedział Zbigniew Małkowicz, lider zespołu Lumen i kompozytor muzyki do oratorium.

- Cały utwór wykonujemy wraz z solistami: Marzeną Małkowicz, Aleksandrą Małkowicz - Figaj oraz Januszem Szromem. Oratorium składa się z 16 części. Każda część wysławia Boga i nawołuje do Jego wielkiej miłości. Siostra Faustyna ujęła wychwalanie Bożego Miłosierdzia w niezwykłych słowach, Zbigniew Małkowicz, skomponował do nich piękną muzykę i aranżacje dla chóru, solistów i zespołu – dodała Barbara Walendzik, dyrygent chóru Beati Carntores.

Drugi koncert pop - oratorium „Boże Miłosierdzie” odbędzie się jeszcze dziś, 3 kwietnia, o godz. 20.00, w kościele pw, NMP Królowej Polski w Głogowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma