Nowy numer 2/2021 Archiwum

Policjanci ze Świebodzina odzyskali zabytek

Na jednym z portali aukcyjnych pojawił się przedmiot, który konserwatorzy zidentyfikowali jako skradziony z kościoła w Lubrzy i powiadomili funkcjonariuszy policji.

- Nad sprawą pracowali policjanci z zespołu ds. przestępczości gospodarczej świebodzińskiej komendy. W niespełna miesiąc, śledczy dotarli do wielu osób, które miały kontakt z zabytkowym przedmiotem - poinformował asp. Łukasz Szymański z KPP w Świebodzinie .

Policjanci monitorując internet odkryli, że barokowy zabytek znajduje się w katalogu jednego z domów aukcyjnych i jest oferowany za prawie 6 tys. zł - poinformował asp. Łukasz Szymański z KPP w Świebodzinie.

Wspólna praca świebodzińskich policjantów i prokuratorów przyczyniła się do odzyskania cennego przedmiotu. Oględziny potwierdziły autentyczność XVII-wiecznej misy chrzcielnej wykonanej w warsztacie Christopha Fischera w Międzyrzeczu.

Zabytek pochodzi z kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela w Lubrzy w powiecie świebodzińskim i należy do cenniejszych przedmiotów z epoki baroku w regionie.

Teraz policja ustala, kto ukradł misę z kościoła w Lubrzy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama