Nowy numer 33/2018 Archiwum

Policjanci ze Świebodzina odzyskali zabytek

Na jednym z portali aukcyjnych pojawił się przedmiot, który konserwatorzy zidentyfikowali jako skradziony z kościoła w Lubrzy i powiadomili funkcjonariuszy policji.

- Nad sprawą pracowali policjanci z zespołu ds. przestępczości gospodarczej świebodzińskiej komendy. W niespełna miesiąc, śledczy dotarli do wielu osób, które miały kontakt z zabytkowym przedmiotem - poinformował asp. Łukasz Szymański z KPP w Świebodzinie .

Policjanci monitorując internet odkryli, że barokowy zabytek znajduje się w katalogu jednego z domów aukcyjnych i jest oferowany za prawie 6 tys. zł - poinformował asp. Łukasz Szymański z KPP w Świebodzinie.

Wspólna praca świebodzińskich policjantów i prokuratorów przyczyniła się do odzyskania cennego przedmiotu. Oględziny potwierdziły autentyczność XVII-wiecznej misy chrzcielnej wykonanej w warsztacie Christopha Fischera w Międzyrzeczu.

Zabytek pochodzi z kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela w Lubrzy w powiecie świebodzińskim i należy do cenniejszych przedmiotów z epoki baroku w regionie.

Teraz policja ustala, kto ukradł misę z kościoła w Lubrzy.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma