Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po prostu lubimy pomagać

Blisko 1200 wolontariuszy kwestuje dziś na ulicach Gorzowa Wlkp. na rzecz hospicjum.

Od rana na ulicach Gorzowa trwa zbiórka publiczna na rzecz tutejszego Hospicjum św. Kamila. Na ulicę wyszło blisko 1200 wolontariuszy. – Wszyscy będą oznakowani identyfikatorami a posiadane przez nich puszki kwestarskie będą nosić napis: „Dar dla Hospicjum Św. Kamila". W sumie miejsc, w których trwa zbiórka, jest blisko 150 – wyjaśniał dyrektor Marek Lewandowski.

– Drodzy Gorzowianie, prosimy o życzliwość wszędzie tam, gdzie takich wolontariuszy spotkacie. Prosimy też o wsparcie finansowe, które służyć będzie realizacji statutowych działań hospicyjnego stowarzyszenia i samej hospicyjnej placówki – dodaje.

Działalność gorzowskiego hospicjum to nie tylko opieka nad chorymi na nowotwory w hospicjum stacjonarnym i domowym. – Ale także praca na rzecz dzieci z hospicjum domowego „Oskara i róży”, opieka postterminalna dla dzieci i dorosłych oraz praca z osobami starszymi, niezdolnymi do samodzielnej egzystencji w ramach działu pobytu dziennego – tłumaczył dyrektor.

Przy hospicjum działa także dział fizjoterapii.

Przed gorzowska katedrą pieniądze na pomoc hospicjum zbierały: Alicja Popławska i Karina Zielińska. – Kwestujemy nie po raz pierwszy. Po prostu lubimy pomagać. Chcemy pomóc bo takie miejsce jest bardzo potrzebne w naszym mieście – podkreślają gorzowskie licealistki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama