GN 3/2021 Archiwum

Musimy się dobrze przygotować przejdź do galerii

Czym jest szczęście? Jak je rozumieć i co zrobić, by być szczęśliwym? - odpowiedzi m.in. na te pytania szukała młodzież, która 8 kwietnia, w zielonogórskiej konkatedrze, uczestniczyła w spotkaniu przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia. Po Mszy św. odbył się program pod hasłem "Znajdź pomysł na siebie", poprowadzony przez zespół Full Power Spirit.

- Chcemy dziś, razem z młodzieżą, stawiać pytania o szeroko pojmowane szczęście, wykorzystując do tego muzykę rap, słowo i obraz. Rap jest bardzo dobrą formą przekazu, bo jest szczery i jest w nim dużo tekstu podejmującego konkretne treści - tłumaczył Mirek Kirczuk, raper z zespołu Full Power Spirit.

- Na ŚDM przyjadą do nas ludzie z całego świata - po to, by również od nas się czegoś nauczyć i dowiedzieć, oraz zobaczyć, na jakim poziomie swojej wiary jesteśmy. Będą chcieli zobaczyć, w jakim jesteśmy punkcie naszej drogi do szczęścia, dlatego o tym szczęściu dziś rozmawiamy, bazując na chrześcijańskim systemie wartości i na Ewangelii - dodał raper.

Dla młodzieży przygotowanie do spotkania w Krakowie jest bardzo ważne. Podczas spotkań w poszczególnych parafiach jest okazja do modlitwy, ale także czas na przekazanie praktycznych informacji i refleksji dotyczących ŚDM.

- Mam zamiar pojechać do Krakowa. Takie spotkanie jak dziś jest potrzebne, bo możemy się przygotować duchowo poprzez Eucharystię, ale także poznawać się i budować więź z osobami z naszego regionu i różnych parafii - powiedział Paweł Patalas.

- To spotkanie ma przygotować nas nie tylko do wizyty papieża Franciszka w Krakowie, ale przede wszystkim do przyjęcia młodzieży z całego świata, również w naszej diecezji. Będziemy gościć w naszym lokalnym Kościele ponad trzy tysiące osób, dlatego musimy podjąć konkretne działania. I po to są takie spotkania jak dzisiejsze - dodała Magdalena Kowalewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama