Nowy numer 15/2020 Archiwum

Powstanie pomnik patrona miasta

Kto zaprojektuje rzeźbę św. Urbana I? Władze Winnego Grodu ogłosiły konkurs.

Sześciu rzeźbiarzy związanych z zielonogórskim oddziałem Polskiego Związku Artystów Plastyków stanęło do miejskiego konkursu na projekt rzeźby św. Urbana I.

Pomnik ma zostać wykonany z brązu i ma mieć około 2 metrów wysokości. Stanie na placu między Filharmonią Zielonogórską, a kościołem pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Odsłonięcie figury planowane jest podczas przyszłorocznego Winobrania.

Konkurs rzeźbiarski na projekt Pomnika Świętego Urbana I, patrona Zielonej Góry, ogłoszono 11 kwietnia w Galerii Pro Arte.

 - Prezydent miasta na podstawie uchwały Rady Miasta przygotował zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu rzeźbiarskiego na projekt pomnika papieża św. Urbana I, który jest patronem Zielonej Góry. Chcielibyśmy, żeby pomnik stanął w centrum Zielonej Góry i chronił nasze miasto przed wszystkim złem, które może nas dosięgnąć - mówiła wiceprezydent Wioletta Haręźlak.

Artyści biorący udział w konkursie to: Małgorzata Bukowicz, Tadeusz Dobosz, Piotr Gądek, Marek Przecławski, Robert Tomak i Artur Wochniak.

Przypomnijmy, że inicjatorem postawienia pomnika jest Społeczny Komitet Powstania Pomnika św. Urbana I Patrona Zielonej Góry.

Artyści mają czas do 10 czerwca, aby złożyć prace konkursowe. Rozstrzygnięcie nastąpi 17 czerwca, a otwarcie wystawy pokonkursowej 24 czerwca.

Na budowę pomnika w budżecie zarezerwowano 100 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama