GN 32/2018 Archiwum

W rocznicę Chrztu Polski

Św. Wojciech, św. Jadwiga Śląska, św. Stanisław Kostka, św. Urszula Ledóchowska – o tych i innych polskich świętych mogli usłyszeć uczestnicy Drogi Światła.

Droga Światła odbywa się w katedrze co roku. – Jest jakiś niedosyt tych nabożeństw po okresie Wielkiego Postu w którym celebrujemy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. W okresie wielkanocnym, poza Mszą św., w kościołach nie ma szczególnych celebracji. Dopiero w maju nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny – zauważa ks. Zbigniew Kobus, proboszcz katedry i liturgista.

– Dlatego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym na Drodze Światła są wspaniałym przejawem radości paschalnej i doświadczenia mocy zmartwychwstania – dodaje.

Tegoroczne nabożeństwo przypadło w wyjątkową datę. – Łączymy to z 1050 rocznicą Chrztu Polski. Właśnie dzisiaj rozpoczęły się uroczystości w Gnieźnie związane z tym wydarzeniem – wyjaśnia proboszcz.

– Tematem przewodnim dzisiejszej Drogi Światła są postacie świętych polskich. To propozycja zawarta w materiałach na trwający Tydzień Biblijny – dodaje.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma