GN 28/2018 Archiwum

Krajowy Instytut AK ma nowego prezesa

Urszula Furtak z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zastąpiła 16 kwietnia na stanowisku prezes Halinę Szydełko.

Urszula Furtak od 2007 roku pełniła funkcję prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Nowa prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce jest absolwentką Politechniki i Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakresie specjalista zarządzania przedsiębiorstwem oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Zapytana o pierwsze wrażenie odpowiedziała: „Trzeba wiary i głębokiego zaufania. Dzieło jest Boże a więc w Nim moja moc. Nam, zaangażowanym w to dzieło, nie trzeba dziś dowodzić, że Akcja Katolicka jest bardzo potrzebna Kościołowi. Wiele elementów warunkuje jej rozwój. Dziś nie wystarczy tylko nasze świadectwo, potrzeba szczególnego błogosławieństwa kolejnego pokolenia biskupów, kapłanów, a nade wszystko zaangażowania i odwagi przynależności do zorganizowanej działalności apostolskiej świeckich”.

Nowa prezes z Radą Krajową spotka się pierwszy raz 23 kwietnia. Wtedy też odbędą się wybory nowego zarządu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma