Nowy numer 28/2018 Archiwum

Majówka z Rotmistrzem

Koncert zespołów "Forteca" i "Apokalipsa", II Turniej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, patriotyczny festyn, wizyta Ministra Edukacji Narodowej - to tylko kilka wydarzeń, które odbędą się w Głogowie 1 i 2 maja.

Głogowskie obchody w hołdzie Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu rozpocznie festiwal „ Dla Rotmistrza” 1 maja o godz. 17.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury "Mayday" (ul. Perseusza 11). Rockowy koncert zagrają zespoły "Apokalipsa" i "Forteca". Podczas imprezy zbierane będą również pieniądze na rehabilitację 9-letniego Filipa chorego na autyzm.

2 maja rozegrany zostanie II Turniej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Impreza piłkarska dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz m.in. PZPN, IPN, Muzeum Armii Krajowej, zgrupowania „Radosław” z Warszawy oraz stowarzyszenia Odra-Niemen z Wrocławia.

Gościem specjalnym turnieju będzie Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej. Początek spotkania o godz. 9.00. Turniej piłkarski i festyn odbędą się na stadionie „Chrobry Głogów” (ul. Wita Stwosza 3).

Na majówkę zaprasza jej organizator - stowarzyszenie „Patriotyczny Głogów”.

- Maj jest szczególnym miesiącem dla Rotmistrza Pileckiego, ponieważ w tym miesiącu się urodził i w nim został zamordowany, dlatego ten czas poświęcamy dla tego wielkiego Polaka. Organizujemy m.in. koncert i turniej piłkarski połączony z festynem rodzinnym. Chcemy, by była to impreza z historycznym i patriotycznym przekazem, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Będziemy rozdawali ulotki informacyjne o Rotmistrzu, opowiemy też o nim, ponadto odczytamy, przygotowany specjalnie na tę okazję list od pani Zofii Pileckiej, córki Rotmistrza - wymienia Marcin Marciszak ze stowarzyszenia „Patriotyczny Głogów”.

- W turnieju piłkarskim weźmie udział 30 drużyn. Podczas festynu będzie też wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, przejażdżki na kucyku, stosika grup rekonstrukcyjnych i dmuchane zamki. Do udziału w imprezie, która będzie bezpłatna, zapraszamy wszystkich - zaprasza organizator.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma