Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowi wrocławscy honorowi

Adolf Juzwenko, Karol Modzelewski i Kornel Morawiecki zostali honorowymi obywatelami Wrocławia 2016.

Zwłaszcza ostatni z wymienionych budzi kontrowersje ze względu na wydarzenia ostatniego tygodnia, gdy zrezygnował z członkostwa w klubie poselskim Kukiz’15 po tym, jak posłanka Małgorzata Zwiercan, w czasie głosowania nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego, oddała za niego głos w momencie, gdy nie było go na sali obrad. Morawiecki wypowiadając się dla mediów stwierdził, że nie widzi w tym nic złego, bo jego koleżanka zagłosowała zgodnie z jego wolą.Sytuacja wywołała falę protestów przed głosowaniem nad przyznaniem posłowi honorowego obywatelstwa Wrocławia.

Rada Miasta głosowała nad przyznaniem tytułu honorowego obywatela Wrocławia podczas czwartkowej sesji .

Oto nowi honorowi obywatele miasta:

  • Kornel Morawiecki to doktor fizyki. Działał w opozycji antykomunistycznej; jest założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej. W ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła startując z list Kukiz'15 i jako marszałek-senior poprowadził pierwsze obrady nowego Sejmu.
  • Adolf Juzwenko od 26 lat jest dyrektorem Biblioteki i Zakładu im. Ossolińskich. W najbliższy weekend rusza "najnowsze dziecko" prowadzonej przez niego placówki - Muzeum Pana Tadeusza.
  • prof. Karol Modzelewski to były opozycjonista i poseł.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama