Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie bądź egoistą!

Dlaczego ludzie się rozwodzą? Jak być naprawdę szczęśliwym? Czy konflikt może być dobry? - m.in. na te pytania odpowiadał podczas małżeńskiej konferencji Jacek Pulikowski.

Katecheza odbyła się 25 kwietnia, w ramach comiesięcznej formacji „Wypłyń na głębię”, w głogowskim kościele pw. NMP Królowej Polski.

Podczas spotkania Jacek Pulikowski mówił m.in. o relacjach małżeńskich, rozwiązywaniu konfliktów i różnicach między kobietą i mężczyzną.

- Małżeństwo to trudna relacja, bo musimy do niej dorosnąć, a my często jesteśmy egoistami. Chcemy wszystko dla siebie. W małżeństwie jednak, od dnia ślubu, aż do końca, do śmierci, najważniejsza dla męża ma być żona, a dla żony - jej mąż - mówił Jacek Pulikowski.

- Różnimy się od siebie, bo kobieta ma inne cechy, niż mężczyzna, i tego nie zmienimy. Powodem trudności jest często nasz egoizm, który daje złudne rozumienie szczęścia. Kiedy on decyduje, to więź między małżonkami zostanie rozbita. Kiedy jednak małżonkowie będą potrafili rozwiązywać trudności konstruktywnie, to będą się przybliżać do siebie, a tym samym do Pana Boga - dodał prelegent.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama