GN 3/2021 Archiwum

Klękasz, czyli masz charakter

Tydzień w tydzień spotykają się na półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie ma tam kobiet. Tylko sami mężczyźni.

Modlitwa w intencji parafii i kapłanów trwa już od roku. – Skąd pomysł? Mamy nadzieję, że od Ducha Świętego – uśmiecha się Alfred Rostkowski, na co dzień rolnik. – Bezpośrednią inspiracją był krótki film pt. „Przebudzenie – Almolonga”. To opowieść o mieście w Gwatemali, dwa razy większym od Sulęcina. Tam od kilku osób rozpoczęło się nawrócenie miasta. Po obejrzeniu tego filmu przyszło takie natchnienie, że jeżeli Pan Bóg działa takie rzeczy gdzieś na drugim krańcu świata, to czemu nie u nas, przecież nas nie kocha mniej – dodaje.

Inicjatywa nie była słomianym zapałem. Panowie spotykają się w każdą środę o godz. 20. Z mężczyznami modli się tutejszy proboszcz. – Ta modlitwa oparta jest na rozważaniu z Ewangelii danego dnia, abyśmy żyli tym tekstem, który otrzymujemy od Boga – wyjaśnia ks. Piotr Mazurek. Na wspólną modlitwę przychodzi od 5 do 12 osób. – Po ludzku możemy powiedzieć, że to fiasko, bo jest nas tylko tylu, ale nie zniechęcamy się. Pan Bóg ma jakiś plan. Być może chodzi o nasze nawrócenie – zauważa pan Alfred. – Oczywiście jest tysiąc przeszkód, żeby nie pójść do kościoła, bo w domu zawsze jest coś do zrobienia, ale nikt nie żałuje, że przychodzi. Z radością klęczymy te pół godziny – dodaje. Panowie zachęcają mężczyzn z innych miejscowości do podobnych inicjatyw w swoich parafiach. – Każdy chrześcijanin powinien patrzeć na Jezusa. To On jest wzorem i przykładem. Klęczenie to żaden wstyd, ale męska postawa. Trzeba mieć charakter, żeby klęknąć publicznie – zauważa pan Alfred. Co tydzień pomodlić się przychodzi także Jarosław Derewlany. – Adoracja to szczególny czas łaski, kiedy jest okazja pomilczeć i w tej ciszy usłyszeć Pana Boga, i poukładać sobie wszystko – mówi mieszkaniec Sulęcina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama