Nowy numer 3/2021 Archiwum

To fantastyczne przeżycie

Zielonogórski Koncert Uwielbienia w Boże Ciało. Możesz w nim wziąć udział!

Rzeszów, Lublin, Opole, Kraków, Włocławek – to tylko kilka miast w których w zeszłym roku odbyły się koncerty uwielbienia w uroczystość Bożego Ciała. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że do tej mapy dołączy Zielona Góra.

W ślad za wieloma miastami w Polsce oraz w jedności z nimi finałowy Zielonogórski Koncert Uwielbienia odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała. A dlaczego Boże Ciało? – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to w Kościele katolickim jedno z najważniejszych świąt. A Eucharystia stanowi centrum i źródło naszego chrześcijańskiego życia – podkreśla Iga Mesjasz, jedna z organizatorek.

– To właśnie przyjmując Ciało i Krew Pańską najpiękniej spotykamy się z Chrystusem, przeżywamy duchowe z Nim zjednoczenie, to bardzo intymne spotkanie dla każdego człowieka, podczas którego Bóg chce się cieszyć naszą obecnością, a my Jego. W „Boże Ciało” będziemy mieli okazję podziękować Bogu za Jego obecność uczestnicząc w procesji w ciągu dnia, a wieczorem wychwalając Go podczas koncertu uwielbienia – dodaje.

Koncert uwielbienia odbędzie się w przy kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze o godz. 19.30. Możemy być nie tylko stać pod sceną, ale też na niej stać i śpiewać razem z zespołem. – Zapraszamy na warsztaty muzyczne! To będzie okazja, aby pod okiem profesjonalistów poprawić emisję głosu, a być może także odkryć w sobie „ukryte talenty”. Trzeba podkreślić, że warsztaty to nie tylko nauka konkretnych utworów i kształcenia głosu, to również, a może przede wszystkim, pewnego rodzaju rekolekcje, podczas których będzie odprawiana Msza św. – dodaje.

Warsztaty poprowadzi Arkadiusz Wiertelak, który jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. – Do tej pory uczestniczyłem i pomagałem organizować taki koncert w Opolu. Skończyłem studia, wróciłem do Zielonej Góry i postanowiłem zrobić coś takiego w moim rodzinnym mieście – wyjaśnia Arek. – Wystąpić na scenie i wspólnie uwielbiać Jezusa to fantastyczne przeżycie. Przyłączcie się do nas! – zachęca.

Zielonogórski Koncert Uwielbienia
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama