Nowy numer 3/2021 Archiwum

Choćby krótki fragment

Czytają Pismo Święte nie tylko dla nagród. Za nami etap diecezjalny konkursu biblijnego.

Pieśń na Pieśniami, Ewangelię wg św. Mateusza, List do Efezjan – znajomością tych ksiąg Pisma Świętego musieli wykazać się, 26 kwietnia, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej diecezji w XX Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym.

Najlepszą znajomością Pisma Świętego wykazała się Daria Mroczkowska IV LO w Gorzowie Wlkp., a kolejne miejsca zajęli Agata Babiarz z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli i Oskar Piórkowski z Katolickiego Liceum w Gorzowie Wlkp. To oni pojadą na finał ogólnopolski do Niepokalanowa.

Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. – Chcemy w ten sposób zachęcić młodzież do czytania Pisma Świętego – wyjaśnia Piotr Jankowiak, dyrektor okręgu lubuskiego Civitas Christiana.

Wydaje się, że założenia, przynajmniej u niektórych, odnoszą skutek. – Staram się codziennie czytać Słowo Boże. Choćby krótki fragment – wyjaśnia Agnieszka Malaczewska z Nowej Soli.

Uczestnicy konkursu zrobili też prezent dla papieża Franciszka który wręczą mu podczas ŚDM w Krakowie. Przepisali fragment adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium”, który później zostanie połączony w jedno 300 metrowe płótno przepisane przez uczestników konkursu z całej Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama