Nowy numer 28/2018 Archiwum

Maturalny maraton rozpoczęty

Egzamin dojrzałości wystartował. Po cichu maturzyści marzą już o przyszłości

Tegoroczni już po pierwszym egzaminie z języka polskiego. - Matury potrwają do 20 maja. Mamy praktycznie wszystkie przedmioty - wyjaśnia Marek Robak z Katolickiego Liceum im. św. Tomasza z Akwinu.

W gorzowskim katoliku maturę zdaje 25 osób. - Jak mi poszło? Zobaczymy! Myślę, że poszło mi dobrze i zdam, a na ile to komisja oceni. Najbardziej boję się rozszerzonej biologii i chemii, a najmniej matematyki - przyznaje Bednarek Marta. - Po maturze możliwe, że pójdę na toksykologię, a jeżeli nie to w grę wchodzą też społeczne kierunki np. psychologia - dodaje.

- Jest trochę niepewności, czy właściwie wszystko napisałem, ale wydaje mi się, że zdam. Dla mnie z kolei najtrudniejsza będzie matematyka bo jestem humanistą - tłumaczy Tomasz Cichoń. - Po maturze chcę iść na filozofię do Lublina albo Krakowa - dodaje.

Tegoroczni maturzyści polecają gorzowskiego katolika. - Tutaj można dobrze przygotować się do matury, a poza tym niezapomniane wspomnienia, których nie zapomnę do końca życia - uśmiecha się Sebastian Kołsut. - Po maturze wybieram się na ratownictwo medyczne do Bydgoszczy. Mam nadzieję, że maturalne wyniki mi na to pozwolą - dodaje.

W Lubuskiem do matury 2016 przystąpiło prawie 8,7 tys. uczniów, 6,7 tys. z nich przystępuje do egzaminu po raz pierwszy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma