Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Zaszczepić patriotyzm już w dzieciach

"Być Polakiem dzisiaj" – projekt patriotyczny w Zespole Szkół Katolickich w Zielonej Górze.

"Pieśni o Polsce" to przegląd skierowany do uczniów z zielonogórskich podstawówek, który odbył się 4 maja w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki. – Będzie „O mój Rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”, „Czerwone Maki na Monte Cassino” i wiele, wiele innych. Chcemy zaszczepić w dzieciach patriotyzm. Warto to robić na różne sposoby – wyjaśnia Agnieszka Domowicz, koordynatorka projektu  „Być Polakiem dzisiaj” w ramach, którego przewidziano także debatę, inscenizację patriotyczną i warsztaty na temat symboli narodowych.  

Trzecioklasistka Hania Guty zaśpiewała „Czerwony Maki na Monte Cassino”. – Wybrałam ją bo mi się podoba. To mój wybór, choć to bardzo trudna pieśń – wyjaśnia Hania i dodaje: – Bardzo mi się podobają pieśni patriotyczne. Warto robić takie konkursy.

W jury konkursu zasiadł m.in. bp Stefan Regmunt. Dzieci do śpiewania nie trzeba było namawiać   Dzieci do śpiewania nie trzeba było namawiać Krzysztof Król /Foto Gość

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu PGNIG – oddział w Zielonej Górze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma