Nowy numer 47/2020 Archiwum

56 takie miejsce w Polsce

Powstaje trzecie Okno Życia w Lubuskim. Do życiowej mapy dołączają Żary.

Żarskie Okno Życia powstaje z inicjatywy Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach oraz miejscowej parafii pw. Wniebowzięcia NMP.

– Matki nowonarodzonych dzieci, które przeżywają różnego rodzaju trudne sytuacje życia, które skłaniają ich do zapewne trudnej i niewytłumaczalnej decyzji porzucenia swoich dzieci, będą miały możliwość bezkarnego i intymnego pozostawienia dziecka w bezpiecznym miejscu – wyjaśnia Anna Maria-Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Caritas naszej diecezji powołała do istnienia już dwa takie okna. Jedno w Gorzowie Wlkp., a drugie w Zielonej Górze. – Do tej pory pozostawiono w nich sześcioro dzieci. Natomiast same miejsca zostały przyjęte zarówno przez władze jak i mieszkańców z ogromną życzliwością i aprobatą – wyjaśnia rzecznik i dodaje: – W całej Polsce w ten sposób uratowano 86 dzieci.

Poświęcenie Okna Życia przy 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach zaplanowano na Dzień Dziecka na godz. 11.30. Uroczystego poświęcenia dokona bp Tadeusz Lityński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama