GN 24/2018 Archiwum

Obdarowują siebie nawzajem

Sulechowscy wolontariusze „Jesteśmy dla Ciebie” znowu w akcji.

Wolontariat  „Jesteśmy dla Ciebie” z Zespołu Szkół w Sulechowie zorganizował majową loterię. – Celem akcji charytatywnej była i jest pomoc niepełnosprawnym. Dlatego też gościliśmy naszych podopiecznych z Domu Samopomocy Społecznej z Sulechowa, a wśród nich Nikolę czyli naszą główną podopieczną – wyjaśnia Violetta Samociak, opiekunka koła i katechetka.

W inicjatywę zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i dyrekcja szkoły. – Oprócz loterii fantowej przygotowaliśmy kawiarenkę, gdzie można było posmakować pysznych ciast, a przede wszystkim porozmawiać, integrować się i wspólnie planować – tłumaczy katechetka.

– Szkolna społeczność sprawdziła  się w 100 procentach. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy przekazali nam fanty, rodzicom, za ich zaangażowanie oraz wspaniałym, niestrudzonym, zawsze chętnym nieść pomoc wolontariuszom – dodaje.

Akcja to jednak coś więcej niż zwykłą akcja charytatywna. – Uczymy się od siebie nawzajem. My staramy się dbać i doceniać każde dobro, które jest wokół nas, troszczyć się i pomagać potrzebującym. A nasi przyjaciele będąc wśród nas uczą się życia w środowisku, które nie zawsze bywa łatwe i przychylne – wyjaśnia pani Violetta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma