Nowy numer 47/2020 Archiwum

Obdarowują siebie nawzajem

Sulechowscy wolontariusze „Jesteśmy dla Ciebie” znowu w akcji.

Wolontariat  „Jesteśmy dla Ciebie” z Zespołu Szkół w Sulechowie zorganizował majową loterię. – Celem akcji charytatywnej była i jest pomoc niepełnosprawnym. Dlatego też gościliśmy naszych podopiecznych z Domu Samopomocy Społecznej z Sulechowa, a wśród nich Nikolę czyli naszą główną podopieczną – wyjaśnia Violetta Samociak, opiekunka koła i katechetka.

W inicjatywę zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i dyrekcja szkoły. – Oprócz loterii fantowej przygotowaliśmy kawiarenkę, gdzie można było posmakować pysznych ciast, a przede wszystkim porozmawiać, integrować się i wspólnie planować – tłumaczy katechetka.

– Szkolna społeczność sprawdziła  się w 100 procentach. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy przekazali nam fanty, rodzicom, za ich zaangażowanie oraz wspaniałym, niestrudzonym, zawsze chętnym nieść pomoc wolontariuszom – dodaje.

Akcja to jednak coś więcej niż zwykłą akcja charytatywna. – Uczymy się od siebie nawzajem. My staramy się dbać i doceniać każde dobro, które jest wokół nas, troszczyć się i pomagać potrzebującym. A nasi przyjaciele będąc wśród nas uczą się życia w środowisku, które nie zawsze bywa łatwe i przychylne – wyjaśnia pani Violetta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama