Nowy numer 47/2020 Archiwum

O godność! przejdź do galerii

Z okazji Dnia Godności odbyły się Msza św., wernisaż prac plastycznych, występy teatralne i taneczne, marsz ulicami Głogowa oraz piknik integracyjny.

Obchody Dnia Godności Osoby z Niesprawnością Intelektualną rozpoczęły się 5 maja.

– Wczoraj odbyła się część oficjalna tegorocznego Dnia Godności w Miejskim Ośrodku Kultury. Na wernisażu zaprezentowano prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, następnie przedstawiono inscenizacje teatralne, taneczne i wokalne. Warsztaty Terapii Zajęciowej „Arka” w Głogowie współpracują z ponad 60 osobami z niepełnosprawnością intelektualną, natomiast w zajęciach głogowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym uczestniczy ponad 100 osób – mówiła Anna Boszko, dyrektor WTZ „Arka” Głogowie.

6 maja w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została odprawiona Msza św. w intencji osób chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

– Bóg patrzy na nas i w sposób szczególny umiłował osoby z niepełnosprawnością, ponieważ one są bliskie Jego sercu. Serce osób niepełnosprawnych intelektualnie nie jest zmącone złem tego świata, jest proste. Jest otwarte na Pana Boga bardziej niż nasze serce – powiedział w kazaniu ks. Radosław Horbatowski.

Po Eucharystii ulicami Głogowa przeszedł marsz do siedziby WTZ „Arka” gdzie odbył się piknik integracyjny.

Dzień Godności Osoby z Niesprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r. Święto stwarza okazję do dyskusji nad sytuacją osób niepełnosprawnych oraz ukazania barier z jakimi muszą się na co dzień borykać.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama