Nowy numer 47/2020 Archiwum

Mają do Ciebie wielką prośbę

- Módlcie się za nas, abyśmy trwali w wierności Bogu - proszą kandydaci do diakonatu.

Dziewięciu paradyskich kleryków od 8 do 14 maja przeżywa rekolekcje w Bledzewie. Są one bezpośrednim przygotowaniem do święceń diakonatu. Prowadzi ojciec duchowny – ks. Tadeusz Kuźmicki.

Klerycy tuż przed diakonatem proszą wszystkich diecezjan o modlitwę. – Modlitwa to największy skarb, a zarazem dar jaki można podarować drugiej osobie. Stojąc przed przyjęciem święceń diakonatu, w bezpośrednim przygotowaniu do nich
i rozpoczynających się rekolekcjach ośmielam się prosić o ten cenny dar dla nas wszystkich przygotowujących się do tego wydarzenia – mówi kl. Kamil Obała.

– Niewątpliwie przyjęcie święceń diakonatu jest dla nas odpowiedzią na powołanie Boga oraz odpowiedzią na Jego miłość względem nas. Poprzez ten sakrament pragniemy jeszcze bardziej upodobniać się do Trójjedynego Boga, służyć bardziej Kościołowi oraz nieść Chrystusa wszystkim ludziom – dodaje.

O wielkiej mocy przekonani są też pozostali kandydaci do diakonatu. – Modlitwa ma wielką moc, każdy z nas przekonał się o tym już nie raz. Bez modlitwy innych nie będziemy w stanie spełniać tego, co idzie za święceniami diakonatu – podkreśla kl. Jakub Świątek.

– W szczególności módlcie się za nas, abyśmy trwali w wierności Bogu, a także o to, abyśmy w posłudze, którą będziemy wykonywać, nigdy nie zatracili troski o drugiego człowieka. Diakon ma czynić posługi miłości, módlcie się, proszę, aby tej miłości nigdy w naszej służbie nie zabrakło, teraz i w kapłaństwie – dodaje.

Święcenia diakonatu odbędą się 14 maja w zielonogórskiej konkatedrze. 9 alumnów seminarium w Paradyżu przyjmie święcenia diakonatu, czyli najniższy z trzech stopni sakramentu święceń. Święceń udzieli bp Tadeusz Lityński podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama