Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Owocem szacunek

– Chcemy pokazać, jak ważni byli dla nas ci kapłani, a także zostawić ślad po nich dla potomnych – mówi Liliana Kurkowiak, prezes parafialnej Akcji Katolickiej.

W sulechowskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego 4 maja odbyło się uroczyste poświęcenie tablic upamiętniających zmarłych dawnych proboszczów – ks. prał. Michała Kaczmarka, który kierował parafią w latach 1945–1980 i jego następcę ks. prał. Antoniego Mackiewicza, który był proboszczem aż do 2010 roku. – To wotum wdzięczności od parafian, którzy chcą także w ten sposób podziękować za ich posługę – wyjaśnia obecny proboszcz ks. Andrzej Szkwarek. – Wśród ludzi wciąż jest bardzo żywa pamięć o tych duszpasterzach, którzy przez tyle lat dzielili się swoim kapłaństwem i przeżywali z wiernymi ich troski i radości. Ich posługa kapłańska do dziś przynosi owoce, widać to po szacunku do kapłaństwa – dodaje. Tablice poświęcił bp Tadeusz Lityński, który udzielił także tego dnia bierzmowania młodzieży z parafii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma