Nowy numer 48/2020 Archiwum

Być żołnierzem Chrystusa

Dziewięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu 
14 maja przyjęło święcenia diakonatu w zielonogórskiej konkatedrze.

Święceń udzielił bp Tadeusz Lityński. – Drodzy kandydaci, wchodząc na drogę życia duchowego, poprzez pierwszy stopień kapłaństwa będziecie coraz bardziej odkrywać przyjaźń Jezusa, który powiedział: „Jesteście przyjaciółmi moimi”, nie sługami. Pan Jezus ma do Was jako do przyjaciół wielkie zaufanie. Będzie Wam powierzał siebie w tajemnicy posługi Słowa, posługi Eucharystii dla potrzebujących, ale nade wszystko w posłudze czynnej miłości – mówił w homilii pasterz diecezji.


Nowi diakoni są świadomi wyzwania. – Po maturze stałem przed wyborem: pójść na zawodowego żołnierza albo do seminarium. Modliłem się i wsłuchiwałem w głos Pana Boga. Wybrałem drogę kapłaństwa – wyjaśnia Adam Skubis i dodaje: – I jestem żołnierzem Chrystusa.
Nowi diakoni będą jeszcze przez rok kontynuować formację w seminarium, przygotowując się do święceń kapłańskich, które otrzymają w przyszłym roku. Diakoni odczytują Ewangelię podczas Mszy św. i posługują przy ołtarzu. Mają prawo rozdzielać wiernym Komunię św. Mogą głosić kazania, udzielać chrztu, asystować przy zawieraniu małżeństw, przewodniczyć modlitwom i prowadzić pogrzeby. 


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama