Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chcemy, żeby było bezpiecznie

Jak będą wyglądały diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży? Ile osób przyjedzie do Świebodzina na ŚDM? Jakie służby zadbają o bezpieczeństwo młodzieży? - na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy spotkania z Władysławem Dajczakiem, wojewodą lubuskim.

Posiedzenie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, odbyło się 18 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie.

Z wojewodą o bezpieczeństwie i logistyce, podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Świebodzinie, rozmawiali przedstawiciele służb, m.in. policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, straży pożarnej i straży granicznej, księża oraz świeccy zaangażowani w lipcowe spotkanie młodzieży.

- Światowe Dni Młodzieży, to nie tylko wydarzenie religijne, ale także spotkanie z kulturą polską, językiem, sztuką - tym wszystkim, co Polska ma dobrego i pięknego. Młodzież przyjedzie do naszej diecezji 20 lipca i będzie do 25 lipca, aż do wyjazdu do Krakowa. Większość naszych gości będzie mieszkała u rodzin w poszczególnych parafiach. Przez ten tydzień, oprócz spotkania centralnego w Świebodzinie, będzie zwiedzała naszą diecezję i uczestniczyła w rozmaitych wydarzeniach zorganizowanych przez naszą młodzież - wyjaśnia ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży, odpowiedzialny za ŚDM w diecezji.

- Każde województwo w Polsce przygotowuje mini Światowe Dni Młodzieży dla swoich gości i wszystkich mieszkańców. My takie spotkanie organizujemy na błoniach przy Figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie i spodziewamy się, że przyjedzie na nie maksymalnie 5 tysięcy osób - dodaje ks. Patro.

Władysław Dajczak, wojewoda lubuski, zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby ŚDM w Świebodzinie odbyło się bezpiecznie i bez żadnych zagrożeń.

- Jako wojewoda odpowiadam za bezpieczeństwo i porządek w województwie, dlatego spotykam się ze wszystkimi służbami, by porozmawiać o zabezpieczeniu tego spotkania, by nic złego się nie wydarzyło. Chcemy zaplanować i skoordynować pracę wszystkich służb, by podczas spotkania młodych, ci ludzie czuli się bezpiecznie i mogli świętować, i modlić się bez żadnych obaw - deklaruje Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Podczas spotkania w Świebodzinie oprócz modlitwy i Eucharystii będzie także m.in. teatr pantomimy, animacje integrujące młodzież, nauka poloneza i koncert.

Program wydarzenia centralnego ŚDM w Świebodzinie (23 lipca):

16.00 - Wodzirej Szczepan Babiuch - animacje i integracja grupy;

16.30 - Koncert projektu „Bachus Classic Orchestra”:

- Historia polskiej muzyki - od poważnej do popowej;

- Nauka poloneza;

- Muzyka świata.

18.00 - Pokaz tańca ulicznego Hip-Hop Dance w wykonaniu grupy „Wojownicy Krzyża”;

18.20 - przerwa;

18.45 - Przygotowanie do Eucharystii;

19.00 - Eucharystia;

20.30 - przerwa;

20.45 - Koncert Uwielbienia: Tymczasowa Formacja Prowizoryczna + Teatr „Małe Co Nieco”;

- Historia syna marnotrawnego, prezentacja piaskiem;

- Scenka;

- Uwielbienie;

- Wyznanie Jezusa jako Pana i Zbawiciela;

- Wieczór świadectw (2-3 osoby);

22.30 - Zakończenie i wyjazd do parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama