GN 48/2020 Archiwum

Filharmonia ma 60 lat

W Winnym Grodzie były medale, dyplomy, koncert, a nawet tort.

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda 20 maja świętowała jubileusz 60. lecia.

– Bardzo dziękuję, że jesteście dzisiaj Państwo z nami. Bardzo dziękuję, że jesteście z nami 60 lat – mówił tuż przed koncertem  

W trakcie uroczystości wojewoda lubuski wręczył Złoty Krzyż Zasługi dla Ryszarda Zimnickiego, a Srebrny Krzyż Zasługi dla Janusza Zająca.

– Świętujemy jubileusz instytucji, która ma ogromny dorobek. Możemy śmiało powiedzieć, że od samego początku swojego istnienia Filharmonia Zielonogórska była źródłem rozwoju kultury muzycznej w mieście i całym regionie. Stała się znaczącym ośrodkiem muzycznym – podkreślił wojewoda Władysław Dajczak.

– Mam nadzieję, że muzyka, która jest językiem uniwersalnym, będzie pobudzała serca kolejnych pokoleń melomanów – dodał .

Jak na jubileusz filharmonii przystało nie zabrakło koncertu. Zagrała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Czesława Grabowskiego.

Koncert inauguracyjny przed 60 laty odbył się dokładnie 26 maja. Zielonogórska Orkiestra Symfoniczna zagrała pod dyrekcją Mieczysława Tomaszewicza.

Od 30 lat dyrektorem filharmonii jest dyrygent i kompozytor – Czesław Grabowski. W repertuarze orkiestry znajdują się dzieła oratoryjne, symfoniczne jak również kompozycje o charakterze popularnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama