Nowy numer 42/2019 Archiwum

Powołaniowy maraton

Drugi dzień diecezjalnej pielgrzymki powołaniowej był bardzo trudny, ale wieczorem, mimo zmęczenia, nie brakowało radości i uśmiechu.

– To jest bardzo wzruszające, że tyle osób idzie przez trzy dni, prosząc o powołania. Misjonarki Chrystusa Króla z radością włączają się we wspólne pielgrzymowanie. Idę po raz drugi, prosząc o powołania do Kościoła, do kapłaństwa, do zakonu, o powołania misyjne, ale też oczywiście o powołania do naszego zgromadzenia. Idę z najmłodszymi siostrami ze zgromadzenia, które są na pierwszym etapie formacji, z postulantkami. Dwa lata temu szłam z czterema postulantkami, w tym roku idzie ze mną już osiem sióstr, więc widać, że wspólna modlitwa wszystkich o powołania przynosi owoce – powiedziała mistrzyni postulatu, siostra Małgorzata Michna, Misjonarka Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Pielgrzymi przenocowali w paradyskim klasztorze, nabierając sił na ostatni dzień wędrówki do Rokitna. Na korytarzach i wirydarzu, gdzie wieczorem odbył się koncert uwielbieniowy, można było spotkać osoby w różnym wieku, tworzące wspólnotę osób autentycznie zatroskanych o Kościół.

– Idę po raz pierwszy, zachęcił mnie ks. Józef Suchan. Muszę przyznać, dzisiaj był bardzo ciężki dzień, jestem bardzo zmęczona. Wczorajszy etap z Zielonej Góry do Sulechowa był łatwiejszy. Dzisiaj było upalnie i dużo górek, stromych podejść. Miłe były reakcje ludzi, kiedy przechodziliśmy przez miejscowości, przygotowywali dla nas posiłki, częstowali ciastem, pozdrawiali z uśmiechem, dodawali otuchy. Modlimy się o powołania, bo potrzebujemy sióstr, księży, zakonników, misjonarzy, żeby podtrzymywali nas na duchu, prowadzili do Boga, bez nich z naszą wiarą będzie krucho – mówiła Grażyna Kocioruba ze Starosiedla.

– Chcę podziękować Bogu, właściwie ciągle jestem wdzięczny, że w pewnym etapie życia udało mi się rzucić alkohol i papierosy. Byłem osiem razy na pielgrzymce do Częstochowy, ale w powołaniowej idę po raz pierwszy – dodał Zbigniew Lider z Przyborowa.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL