Do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej przyjechało 3 tys. najmłodszych diecezjan.
Przed południem Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, na koniec której dzieci zawierzyły się Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej, a po południu - dmuchane zamki, ogromne bańki mydlane, gry zespołowe, wata cukrowa, tańce integracyjne, konkursy z nagrodami i wiele, wiele innych atrakcji. Do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, jak co roku, przyjechali najmłodsi na Diecezjalny Dzień Dziecka.
Wzięło w nim udział prawie 3 tys. najmłodszych. – Dzieci przyjechały niemal z każdego zakątka diecezji. Dodatkowo jest spora grupa, ok. 200 osób, ze Szczecina, która przyjeżdża co roku – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.
Spotkanie co roku rozpoczyna się od polowej Mszy św. – Próbujemy dzieciom pokazać, ale też sami to odkrywać, że Pan Jezus jest przyjacielem człowieka i idzie z nami przez nasze życie – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.
Przy organizacji festynu pomagało ponad 120 wolontariuszy z całej diecezji. – Są tu ochotnicy z Zielonej Góry, Żar, Gorzowa Wlkp., a także Międzyrzecza. Nie trzeba było nikogo namawiać do pomocy. Sami zgłaszali się do nas. Współpraca z nimi to czysta przyjemność – zapewnia Dominika Danielak z Centrum Wolontariatu.
Dzieci przyjeżdżają do Rokitna nie tylko na Dzień Dziecka. – Obserwuję, że coraz więcej rodzin przyjeżdża do Matki Cierpliwie Słuchającej ze swoimi dziećmi. Jeszcze parę lat temu nie było święta w tak dużej skali. Widać to jest prawdziwie potrzebne współczesnej rodzinie – zauważa ks. Józef Tomiak, kustosz sanktuarium.
Diecezjalny Dzień Dziecka organizują Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Kuria Diecezjalna oraz sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.
Festyn odbył się pod honorowym patronatem: bp. Tadeusza Lityńskiego, marszałka województwa lubuskiego Elżbiety Polak i wojewody lubuskiego Władysława Dajaczka.
Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie
Gość Zielonogórsko-Gorzowski
Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie
Gość Zielonogórsko-Gorzowski