Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 16/2026
    GN 16/2026 Dokument:(9673311,Mocny głos kapitana Glovera)
  • GN 15/2026
    GN 15/2026 Dokument:(9662601,Widziałem lwa i kipiące życie)
  • GN14/2026
    GN14/2026 Dokument:(9651710,Nasz piękny chrześcijański ekskluzywizm)
  • GN 13/2026
    GN 13/2026 Dokument:(9641462,Bój chwalebny, niezrównana walka)
  • GN 12/2026
    GN 12/2026 Dokument:(9630833,Nad wodą i pod wodą)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Za cenę jednej bułki

Za cenę jednej bułki przejdź do galerii

Bp Edward Dajczak, pochodzący z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, siostry Jezusa Miłosiernego z Bledzewa i Gorzowa Wlkp., rzecznik prasowy Lednica 2000 Bartłomiej Dobrzyński oraz gorzowscy ratownicy medyczni - lokalne akcenty XX Spotkania Młodych.

 
Ratowniczka medyczna z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Gorzów Wlkp. ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

– Jest tylko dzisiaj, nie ma jutra! Dla Słowa, które zabrzmiało przed chwilą, jest dzisiaj, Lednica jest dzisiaj, a nie jutro. Bóg dał nam "dzisiaj"… We mnie dzieją się dwa nurty życia, przepiękne, Boże. Odchwaszczanie, zmiękczanie, czynienie siebie urodzajnym, jak to robić, żeby nie komplikować, żeby młody człowiek mógł to przeżyć? Dzisiaj na Lednicy nie zabrzmiała żadna informacja. Autentycznie usłyszane jest tylko to Słowo, które wydaje owoc. Muszę sięgnąć po niezwykłe świadectwo sprzed lat. Kiedyś na bierzmowaniu powiedziałem młodym ludziom: "Kiedy jutro pójdziecie do szkoły i będziecie tacy sami jak dzisiaj, to, po co to było". Po bierzmowaniu młody chłopiec, z ubogiego domu, napisał mi, że szedł rano do szkoły i nie wiedział, co ma zrobić, jak ma być inny. Na ulicy zobaczył, że ludzie kogoś mijają, podszedł bliżej, miejscowy alkoholik obudził się i żebrał. Ludzie przechodzili obok. Chłopak poszedł do sklepu i kupił jedną bułkę, za wszystkie pieniądze, jakie miał, i dał żebrzącemu. W szkole bolała go głowa, ssało w żołądku. Postawił kropkę i dalej napisał: „Nigdy nie było mi tak pięknie, okazałem się człowiekiem, nigdy nie byłem tak dumny z siebie”. Odpisałem mu: "Widzisz chłopie, za cenę jednej bułki poznałeś, co to miłość bliźniego!" – mówił w kazaniu bp Edward Dajczak, ordynariusz koszaliński.

Wcześniej o godz. 15.00 siostra Eliza Kabza, mistrzyni nowicjatu Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Bledzewie, prowadziła na Polach Lednickich Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Żarliwej modlitwie nie była w stanie przeszkodzić ulewa, której towarzyszyły grzmoty. Parę minut po zakończeniu koronki nad placem znowu pojawiło się słońce, które wysuszyło pielgrzymów i towarzyszyło spotkaniu aż do późnych godzin wieczornych.

Siostry Jezusa Miłosiernego z Gorzowa Wlkp. i Bledzewa przyjechały na Spotkanie Młodych do Lednicy wspólnie z uczniami ze szkoły dla niewidomych i niedowidzących pod Poznaniem oraz z dziećmi z domu dziecka. – Chcemy dzisiaj przedstawiać Bogu wszystkie intencje zgromadzenia i modlić się o Boże Miłosierdzie dla młodzieży i całego świata – powiedziała siostra Eliza.

Nad bezpieczeństwem uczestników w ósmym sektorze czuwali ratownicy medyczni z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Gorzów Wlkp. Gorzowscy harcerze po raz drugi pełnili służbę ratowniczą na Spotkaniu Młodych w Lednicy; w tym roku przyjechał 10-osobowy zespół, prowadzący dwa punkty medyczne, było trzech ratowników medycznych i siedmioro ratowników kwalifikowanych pierwszej pomocy. – Do godz. 18.00 mieliśmy tylko 12 pacjentów, można powiedzieć, że jest bardzo spokojnie. Deszcz spowodował, że nie ma wielkiego upału. Jedna osoba z zaburzeniami kardiologicznymi trafiła do szpitala, pozostałym udzieliliśmy pomocy na miejscu, były to przede wszystkim poparzenia słoneczne, osłabnięcia, otarcia, krwotoki z nosa. Służba w Lednicy jest dla nas okazją doskonalenia umiejętności, uczymy się pracować w terenie, w szczególnych warunkach. Jest 100 tys. ludzi na polu, taka sytuacja nie zdarza się często. Od miesiąca przygotowywaliśmy się logistycznie do przyjazdu, trzeba przewieźć sprzęt medyczny, namioty do spania, wyżywienia dla 10 osób – mówił dowodzący grupą ratowniczą Łukasz Fabich.

« ‹ 1 › »
XX Spotkanie Młodych Lednica 2000

WIARA.PL DODANE 05.06.2016 AKTUALIZACJA 05.06.2016

XX Spotkanie Młodych Lednica 2000

​W Spotkaniu Młodych w Lednicy wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. W modlitwie i radości nie przeszkodziła im nawet solidna ulewa. Zdjęcia: ks. Marcin Siewruk /Foto Gość  
Królestwo tysięcy parasoli

WIARA.PL DODANE 05.06.2016 AKTUALIZACJA 05.06.2016

Królestwo tysięcy parasoli

​Na lednickich polach parasole chroniły przed palącym słońcem i rzęsistym deszczem. Zdjęcia: ks. Marcin Siewruk /Foto Gość  
Lednica - doświadczenie modlitwy

WIARA.PL DODANE 05.06.2016 AKTUALIZACJA 05.06.2016

Lednica - doświadczenie modlitwy

​Spotkanie Młodych Lednica 2000 to wyjątkowa szansa doświadczenia bliskości Boga w modlitwie i sakramentach Kościoła. Zdjęcia: ks. Marcin Siewruk /Foto Gość  

mas

|

GOSC.PL

publikacja 05.06.2016 01:07

0 FB Twitter
drukuj wyślij
TAGI:
  • BP EDWARD DAJCZAK
  • DIECEZJA ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKA
  • GORZÓW. WLKP.
  • HARCERZE
  • SPOTKANIE MŁODYCH LEDNICA 2000
  • ZGROMADZENIE SIÓSTR JEZUSA MIŁOSIERNEGO
  • ZIELONA GÓRA

Polecane w subskrypcji

  • Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
    • Rozmowa
    • Franciszek Kucharczak
    Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
  • Toast za karę śmierci
    • Marek Magierowski
    Toast za karę śmierci
  • Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
  • Toast za karę śmierci
    • Marek Magierowski
    Toast za karę śmierci
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X