Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tego trzeba rodzinie

– Połączenie modlitwy i zabawy to świetny pomysł – przyznaje Anna Włodarczyk z Nowogrodu Bobrzańskiego, mama Natalii.

Dmuchane zamki i zjeżdżalnie, gry zespołowe, tańce integracyjne, konkursy z nagrodami – to tylko kilka atrakcji, jakie czekały najmłodszych podczas Diecezjalnego Dnia Dziecka w diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie.

4 czerwca zabawę poprzedziła polowa Msza św., w czasie której dzieci zawierzyły się Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej. 
– Próbujemy pokazać dzieciom, ale też sami to odkrywać, że Pan Jezus jest przyjacielem człowieka i idzie z nami przez nasze życie – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.
Z najmłodszymi spotkał się bp Tadeusz Lityński. – Wszystkim dzieciom życzę, aby wzrastały w świętości – mówił biskup.
Przy organizacji festynu pomagało ponad 120 wolontariuszy z całej diecezji. – Nie trzeba było nikogo namawiać do pomocy. Sami zgłaszali się do nas. Współpraca z nimi to czysta przyjemność – zapewnia Dominika Danielak z Centrum Wolontariatu. Do Rokitna przyjechało ok. 3 tys. dzieci. Jednak najmłodsi przyjeżdżają tam nie tylko na Dzień Dziecka. – Obserwuję, że coraz więcej rodzin przyjeżdża do Matki Cierpliwie Słuchającej ze swoimi dziećmi. Widać, że jest to potrzebne współczesnej rodzinie – zauważa ks. Józef Tomiak, kustosz sanktuarium.
Diecezjalny Dzień Dziecka organizują diecezjalna Caritas, kuria biskupia oraz sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma