GN 48/2020 Archiwum

Chory apostołem miłosierdzia

Goście specjalni w domu Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

„Chory Apostołem Miłosierdzia” to hasło przewodnie XXIX Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i z Niepełnosprawnością do sanktuarium w Rokitnie, która odbyła się 11 czerwca.

- Chcemy zwrócić uwagę Kościoła naszej diecezji na osoby chore. Jednak nie na aspekt pomocy choremu, co oczywiście jest bardzo ważne, ale to, że człowiek chory i niepełnosprawny z faktu przyjęcia chrztu świętego jest uzdolniony do tego, aby być świadkiem i apostołem miłosierdzia - wyjaśnia ks. Andrzej Piela, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.

- Poprzez dary Ducha Świętego, które otrzymał w bierzmowaniu, poprzez przyjmowanie sakramentów świętych ma również nie tylko tę możliwość, ale również chrześcijański obowiązek dzielić się swoją wiarą z innymi osobami. Zarówno w rodzinie, jak i konkretnych wspólnotach - kontynuuje.

Spotkanie u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej rozpoczęło się od powitania pielgrzymów i wspólnej modlitwy. Później odbyła się Droga Krzyżowa, konferencja diecezjalnego duszpasterza rodzin - ks. Mariusza Dudki. Przed Mszą św. pielgrzymi przeszli przez Bramę Miłosierdzia w rokitniańskiej bazylice.

Pielgrzymkę zakończył akt zawierzenia osób chorych i z niepełnosprawnością Najświętszej Maryi Pannie oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama