Nowy numer 28/2018 Archiwum

Chory apostołem miłosierdzia

Goście specjalni w domu Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

„Chory Apostołem Miłosierdzia” to hasło przewodnie XXIX Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i z Niepełnosprawnością do sanktuarium w Rokitnie, która odbyła się 11 czerwca.

- Chcemy zwrócić uwagę Kościoła naszej diecezji na osoby chore. Jednak nie na aspekt pomocy choremu, co oczywiście jest bardzo ważne, ale to, że człowiek chory i niepełnosprawny z faktu przyjęcia chrztu świętego jest uzdolniony do tego, aby być świadkiem i apostołem miłosierdzia - wyjaśnia ks. Andrzej Piela, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.

- Poprzez dary Ducha Świętego, które otrzymał w bierzmowaniu, poprzez przyjmowanie sakramentów świętych ma również nie tylko tę możliwość, ale również chrześcijański obowiązek dzielić się swoją wiarą z innymi osobami. Zarówno w rodzinie, jak i konkretnych wspólnotach - kontynuuje.

Spotkanie u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej rozpoczęło się od powitania pielgrzymów i wspólnej modlitwy. Później odbyła się Droga Krzyżowa, konferencja diecezjalnego duszpasterza rodzin - ks. Mariusza Dudki. Przed Mszą św. pielgrzymi przeszli przez Bramę Miłosierdzia w rokitniańskiej bazylice.

Pielgrzymkę zakończył akt zawierzenia osób chorych i z niepełnosprawnością Najświętszej Maryi Pannie oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma