Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zachęcamy do pomocy bliźnim

Warsztaty, zawody sportowe i koncerty. Za nami II Lubuski Festiwal Wolontariatu.

Na terenie osiedla Złote Piaski w Zielonej Górze (Sucha), 12 czerwca, odbył się II Lubuski Festiwal Wolontariatu. Na pikniku rodzinnym nie zabrakło atrakcji dla osób w każdym wieku wieku.

– Festiwal to płaszczyzna współdziałania wolontariuszy. Ma pokazywać potencjał, jaki drzemie w tych wspaniałych ludziach, kontaktować ich ze sobą w celu wymiany doświadczeń, a także promować te formy wolontariatu, które na co dzień nie mają większej siły przebicia – wyjaśnia Michał Piętosa z Europejskiego Centrum Wolontariatu z Zielonej Góry.

W trakcie imprezy lubuskie instytucje, stowarzyszenia, fundacje, a także nieformalne grupy zajmujące się wolontariatem mogły zaprezentować swoją działalność. Jedną z nich była diecezjalna Caritas, która od lat profesjonalnie pomaga ludziom potrzebującym.

– Dziś dwudziestu wolontariuszy promuje wolontariat i zachęca do pomocy bliźnim w wolnym czasie – wyjaśnia Dominika Danielak z Centrum Wolontariatu, które organizuje m.in. zbiórki pieniężne, żywnościowe i rzeczowe, a także organizuje szkolenia, konferencje i poradnictwo.

W ramach festiwalu odbył się m.in. bieg, pokazy tańca, warsztaty graffiti, pokazy fitness i crossfit, a także koncerty: Arki Noego, Sound n Grace oraz Luxtorpedy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma