Nowy numer 47/2020 Archiwum

Dopinają ostatnie szczegóły

W bazie ŚDM przeszło tysiąc naszych diecezjan, którzy wybierają się do Krakowa.

– Dzisiejsze spotkanie przede wszystkim gromadzi dekanalnych duszpasterzy młodzieży oraz wszystkich opiekunów grup, które wyjeżdżają na Światowe Dni Młodzieży. Chcemy dopiąć wszystkie szczegóły organizacyjne związane z przebiegiem Światowych Dni Młodzieży w diecezji oraz wyjazdem do Krakowa – wyjaśnia ks. Robert Patro.

– Mówimy dzisiaj chociażby o ubezpieczeniu i transporcie. Jest przygotowany specjalny pociąg na prawie 500 osób. Oczywiście część grup jedzie autokarami czy busami. Każda grupa sama decyduje o sposobie dotarcia do Krakowa – kontynuuje.

Oczywiście sprawy organizacyjne są bardzo ważne, ale nie najważniejsze. – ŚDM to przede wszystkim czas łaski Bożej . Nie chodzi tylko o spotkanie z Ojcem świętym, ale poprzez fakt spotkania z papieżem Franciszkiem spotykamy się z Chrystusem. To jest najważniejsze – podkreśla ks. Patro.

Zapisy grup zorganizowanych trwają do końca czerwca. Na dzień 15 czerwca w bazie uczestników ŚDM zarejestrowało się przeszło tysiąc osób z naszej diecezji.

Z zielonogórskich parafii pw. św. Stanisława Kostki oraz pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Krakowa jadą 82 osoby. – Na początku wydawało się, że jest słabe zainteresowanie, ale w ostatnim czasie coś się ruszyło – podkreśla ks. Łukasz Malec.

– Do wyjazdu przygotowywaliśmy się na comiesięcznych spotkaniach w kolejnych zielonogórskich parafiach. Był tam czas na modlitwę, formację oraz integrację – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama