Nowy numer 33/2018 Archiwum

Gdzie jest ten Pan Bóg?

"Czarno-biały weekend" czyli dominikanin u franciszkanów.

„Czarno-biały weekend” - to hasło trzydniowych rekolekcji, na które Fraternia Franciszkańska we współpracy z Fundacją RONDO zaprosiła do zielonogórskich franciszkanów. Od 17 do 19 czerwca poprowadził je, w wypełnionym po brzegi kościele, dominikanin i wędrowny kaznodzieja o. Adam Szustak.

Dominikanin na początku odwołał się do fragmentu Ewangelii, w którym jest mowa o Jezusie chodzącym po wodzie.

- Czasami są chwile w naszym życiu, że zadajemy sobie pytanie: „Gdzie jest ten Pan Bóg?” - mówił dominikanin.

- Jak będziecie mieli takie momenty, albo jesteście w takim momencie, to nie bójcie się tego. Spróbujcie sobie wtedy przypomnieć tę Ewangelię. O czym ona mówi? Że tam, po drugiej stronie jest ktoś tak nieprawdopodobnie zaangażowany w Twoje sprawy, że jest w stanie zostawić cały świat, aby zająć się Twoim nieszczęściem - przekonywał.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma